Jak dostać kredyt nie mając zdolności?

Ewelina Dub

Jak dostać kredyt nie mając zdolności?

Obecna sytuacja związana z ponownym hamowaniem gospodarki z pewnością przyniesie dużą komplikację w obszarze finansów dla tysięcy osób. Już teraz ciężko było przejść na zwykły tryb a ponowne “małe” zamrażanie gospodarki może skończyć się dramatycznie. Wiele osób, w celu utrzymania płynności finansowej decyduje się na wzięcie kredytu, który pozwoli nam na uregulowanie zobowiązań i przebrnięcie przez ciężki okres. Co jednak jeśli nie mamy zdolności kredytowej, a pożyczka jest nam potrzebna? Jakie inne rozwiązania możemy wziąć pod uwagę? Jak dostać kredyt bez odpowiedniej zdolności?

Kredyt bez zdolności – spróbujmy skonsolidować poprzednie zobowiązania

Jednym z pomysłów na zwiększenie swojej zdolności kredytowej w celu otrzymania kredytu jest skonsolidowanie swoich przeszłych zobowiązań. Jak to działa? Kredyt konsolidacyjny to złączenie wszystkich mniejszych kredytów w jedną dużą całość. Podczas wnioskowania o skonsolidowanie pozostałych kredytów, możemy zawnioskować o dobranie dodatkowej, nowej kwoty, która wejdzie w skład kredytu obejmującego obecne i przeszłe zobowiązania. Dzięki konsolidacji nasze poprzednie kredyty i zobowiązania kredytowe nie będą brane pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej, co może w pozytywny sposób wpłynąć na jej powiększenie. Warto jednak pamiętać, że w przypadku otrzymania decyzji pozytywnej, mamy obowiązek spłacenia wszystkich zobowiązań w ciągu kilku najbliższych dni roboczych. W innym przypadku bank ma prawo wypowiedzenia nam umowy kredytu konsolidacyjnego.

Spróbujmy w innym banku

Jeśli jeden bank odmówił nam przyznania kredytu gotówkowego ze względu na brak wystarczającej zdolności, możemy z powodzeniem spróbować w innej instytucji bankowej. W końcu w Polsce działa kilkanaście banków, które podczas każdego bloku reklamowego biją się o naszą uwagę. Choć każdy bank posiada procedury weryfikacji kredytowej, to jednak one różnią się od siebie – niektóre banki są mniej a inne bardziej restrykcyjne w kwestii obliczania zdolności kredytowej klientów. Warto rozglądnąć się po kilku bankach, złożyć kilka wniosków – prawdopodobnie zdziwimy się tym, jak wiele banków akceptuje naszą zdolność i będą gotów przyznać nam kredyt.

Inne instytucje finansowe udzielające pożyczek

Jeśli żaden bank nie był gotów udzielić nam pożyczki, zawsze możemy spróbować w jednej z innych, udzielającej pożyczek, firm finansowych. Firmy pożyczkowe z reguły są znacznie bardziej skłonne do udzielenia pożyczek, głównie ze względu na fakt, iż są one udzielane na krótszy okres i na mniejsze kwoty. Decydując się jednak na pożyczkę w firmie pożyczkowej, niezbędne jest bardzo dokładne zweryfikowanie umowy pożyczki. Szczegółowo sprawdźmy wszystkie koszty, którymi zostaniemy obarczeni. Często tego typu firmy, w celu przekonania do siebie klientów, pierwszą pożyczkę oferuje za darmo, co jest dla nas bardzo dobrą okazją. Dzięki temu mamy szansę otrzymania dodatkowych środków a w przypadku terminowej spłaty, będziemy musieli oddać dokładnie tyle, ile faktycznie pożyczyliśmy.

 

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *